نحوه ساخت تخته وایت برد مغناطیسی

نحوه ساخت تخته وایت برد مغناطیسی

برای ساخت تخته وایت برد مغناطیسی که در مقایسه با انواع دیگر تخته ها طرفداران بیشتری دارد. در این نوع از تخته ها رنگ وایت برد بر روی یک سطح فلزی پاشیده می شود. و به دلیل اینکه جنس ورق این تخته آهنی است قابلیت جذب مگنت و آهنربا را هم دارد .و امکان چسباندن تخته پاکن های مغناطیسی، مگنت و لوازم دیگر و یادداشت را به صفحه آن دارد. به این علت به این نوع وایت بردها به تخته وایت برد مغناطیسی معروف هستند.در عصر حاضر با مکانیزه شدن مدارس و معایب تخته سیاه استفاده از این نوع تخته وایت برد در میان مدارس و مراکز مختلف بسیار زیاد شده است.

ویژگی ها ی تخته وایت برد مغناطیسی

در ادامه ویژگیهای تخته وایت برد مغناطیسی را نسبت به تخته های سنتی توضیح میدهیم. برای ساخت تخته وایت برد مغناطیسی به این موارد توجه کنید. که این موارد شامل این نکات است توان پاک شدن آسان نوشته ها، وجود تنوع در رنگ ، عدم تولید گرد و خاک و جلوگیری از آلرژی خاصیت آهنربایی یا مغناطیسی ، شفافت بهتر و اینکه در زمان نوشتن نیاز به فشار دادن ماژیک نیست .

و یک مزیت دیگر این نوع تخته وایت برد این است که افراد معلول کم توان بدون نیاز به وارد آوردن فشار زیاد بر روی تخته قادر به نوشتن هستند.

 

تفاوت تخته وایت برد معمولی و مغناطیسی

تخته های وایت برد به دو دسته تقسیم میشوند معمولی و مغناطیسی و تفاوتهای آنها این است که تخته وایت برد معمولی از جنس فرمیکا ساخته میشود و تخته وایت برد مغناطیسی از ورق آهنی تولید میشود. تخته وایت برد معمولی خاصیت مغناطیسی ندارد اما تخته وایت برد مغناطیسی قابلیت مگنتی دارد و تخته پاکن مغناطیسی روی آن میچسبد.

شباهتهای این دو نوع تخته وایت برد این است که قاب دور تخته وایت برد می توان اشاره کرد که در بیشتر مواقع قاب دو سانت آلومینیومی می باشد. و در بعضی مواقع  هم از قاب 3 سانت و یا بالا تر استفاده میشود. که معمولا برای تخته وایت برد صادراتی این کار صورت میگیرد.

مدت کاربرد هر یک از این دونوع تخته وایت برد بستگی به نوع ورق و فرمیکای استفاده شده در تولید تخته وایت برد دارد. و برای ساخت تخته وایت برد مغناطیسی در تخته وایت از ورق و نوع رنگ سفید پاشیده شده بر روی آن مدت کاربری آن را مشخص میکند. هر چه کیفیت این رنگ بهتر باشد کیفیت و دوام و مدت زمان کاربری آن بااتر است. و به این نکته توجه کنید که دوام تخته وایت برد مغناطیسی دوبرابر تخته وایت برد معمولی است.

 

نحوه ساخت و تولید وایت برد شیشه ای مغناطیسی

نحوه ساخت و تولید وایت برد شیشه ای مغناطیسی

برای ساخت تخته وایت برد مغناطیسی ششه ای برای شروع ابعاد دقیق وایت برد شیشه ای مشخص میکنند. به دلیل اینکه این ابعاد با توجه به ضخامت شیشه تعیین میشود. و بعداز آن رنگ و طرح وایت برد شیشه ای را تعیین میشود. در مرحله ی بعد شیشه سکوریت مناسب با ضخامت مورد نیاز برای تولید تخته انتخاب میشود. این شیشه بعد از برش با دستگاه CNC در کوره های با درجه حرارت بسیار بالا محرارت میبیند تا به حالت سکوریت یا نشکن تبدیل گردد.

در مرحله بعدی وایت برد شیشه ای مغناطیسی از یک طرف با دستگاه سندبلاست سندبلاست میشود تا رنگ برروی شیشه تثبیت شود. در مرحله بعد با پیسوله فشار قوی شیشه را رنگ میکنند. نکته مهم در زمان رنگ کردن نحوه رنگ کردن شیشه است. به دلیل اینکه کوچکترین اشتباهی ممکن است باعث شود که رنگ شره کند در مرحله پایانی وایت برد شیشه ای مغناطیسی را درون کوره با درجه حرارت بسیار بالا قرار می گیرد و آماده میشود.

نحوه ساخت وایت برد شیشه ای مغناطیسی کریستال

نوع دیگر وایت برد مغناطیسی نوع کریستالی است. شیشه های شفاف سکوریت به سه دسته ی تقسیم میشوند شیشه های فلوت ، سوپر کلیر و کریستال که در بین آنها شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بالایی به نسبت دو نوع دیگر برخوردار است. این نوع تخته وایت برد مغناطیسی کریستال در ایران با شیشه وین وایت تولید میشود.

نحوه ساخت وایت برد شیشه ای مغناطیسی رنگی

نحوه ساخت وایت برد شیشه ای مغناطیسی رنگی

برای ساخت تخته وایت برد  مغناطیسی شیشه ای رنگی این نوع تخته وایت برد با استفاده از شیشه سکوریت رنگی تولید میشود. برای تولید وایت برد شیشه ای مغناطیسی مناسب است که از شیشه های کریستال رنگی استفاده گردد. به دلیل این که شفافیت خیلی بالای این شیشه باعث نمای زیباتر و بهتر وایت برد خواهد شد و نوشته های بر روی آن به طور واضح تری دیده میشود.

نحوه ساخت وایت برد شیشه ای مغناطیسی طرح دار

برای ساخت تخته وایت برد مغناطیسی شیشه ای طرحدار در تولید این نوع تخته ها از دستگاه چاپ روی شیشه استفاده میشود. در شروع کار اول طرح مورد نظر را توسط درگاه های ورودی وارد دستگاه چاپ میکنند و بعد از آن شیشه سکوریت شده را وارد دستگاه چاپ می کنیم و مخزن رنگ دستگاه را هم با رنگ های مورد نیازپر میشود.

نحوه ساخت وایت برد شیشه ای مغناطیسی لمینت

در زمان ساخت تخته وایت برد مغناطیسی در صورتی که نیاز به وایت برد شیشه ای با ابعاد بیشتر از حد استاندارد داشته باشیم. باید از شیشه های لمینت شده برای ساخت و  تولید این نوع وایت برد شیشه ای استفاده شود، ساختار تولید این نوع شیشه ها شکلی است که تعدادی شیشه بوسیله لایه PVB به یکدیگر چسببانده شده است.

در انتها نیز به شما پیشنهاد میکنیم از لیست قیمت تخته وایت برد های پارس وایت برد دیدن کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *