سبد خرید
مهمترین تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی- پارس وایت برد

7 تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در زمینه تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی (Magnetic and Non Magnetic Whiteboards) را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همانطورکه می‌دانید امروزه به جای تخته های سیاه قدیم از تخته های جدیدی به نام تخته وایت برد استفاده می‌شود که این نوع از تخته ها در انواع مختلف تولید می‌شوند، که تخته های وایت برد به دو بخش معمولی و مغناطیسی تولید می‌شوند.

خرید و قیمت انواع تخته وایت برد - پارس وایت برد

فهرست مطالب

انواع تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی

تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی در این موارد است .اولین تفاوت موجود در این دو نوع تخته نوع متریال مصرفی در تولید آنها می‌باشد که در تخته وایت برد معمولی از فرمیکا و تخته وایت برد مغناطیسی برای اینکه حالت مغناطیسی دارد، از ورق آهنی تولید می‌شوند.

دومین تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیس در این است که خاصیت مغناطیسی ندارد و به همین علت تخته پاکن و مگنت امکان چسبیدن به تخته را ندارد.ولی تخته وایت برد مغناطیسی این امکان را به شما می‌دهد،که مگنت و تخته پاکن روی آن بچسبد .

مقایسه تخته وایت برد مغناطیسی با معمولی


نکات مهم در تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی

نکته دیگر در تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی در عمر مفید آنهاست ،طول عمر یک تخته وایت برد بستگی به نوع ورق و فرمیکای دارد که در تولید تخته وایت برد از آن استفاده شده است دارد. و این موضوع در تخته وایت برد مغناطیسی که بر روی ورق آهنی نوعی رنگ سفید پاشیده شده که باعث شکل گیری تخته می‌شود.

هر چه کیفیت این رنگ بهتر باشد سبب بالا رفتن طول عمر تخته می‌شود. و تفاوت دیگر این دو تخته در دوام تخته وایت بردها می‌باشد که  تخته مغناطیسی دوبرابر تخته وایت برد معمولی عمر بالاتری دارد. و مانند تخته وایت برد معمولی سیاه و کثیف نمی‌شود.


تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی در ظاهر

نکته ای در تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی باید مورد توجه قرار داد این است که در اصل اگر توجه کنید از نظر ظاهری نمی‌توان تفاوتی مشاهده کرد و فقط زمانی که آهنربا را به سطح تخته می‌چسبانیم متوجه تفاوت این دو می‌شویم.

تفاوت دیگر در وزن این دو نوع تخته است وایت برد معمولی وزن سبک‌تری دارد و از نظر قیمتی هم از تخته مغناطیس ارزانتر است.و اینکه تخته مغناطیسی ضدتاب می‌باشد. تخته وایت برد مغناطیسی این است که در داخل کار از یونولیت فشرده استفاده شده است .

 


تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی در قیمت

در اصل این مورد باعث سبکی و مقاومت بالای تخته است.تفاوت دیگر این است که وایت برد مغناطیسی از لحاظ قیمت نسبت به وایت برد معمولی فُرمیکا گران تر است. و نکته دیگر در زمینه فرق آنها این است که تخته پاکن روی تخته پاکن در دسترس است.

و تخته مغناطیسی این قابلیت را هم دارد که اگر در موضوع آموزشی خود نیاز به چسباندن عکس باشد می‌توانید به آسانی با مگنت آنها را روی سطح تخته وایت برد مغناطیسی بچسبانید. بنابراین تخته وایت برد های غیر مغناطیسی به صرفه نمی‌باشند و قیمت ارزان تر آنها  بی دلیل نیست و به دلیل طول عمر پایین در واقع گران تر از وایت برد های مغناطیسی هستند.


مهم ترین تفاوت تخته وایت برد مغناطیسی و معمولی

مهمترین تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی ویژگی مهم آن مانند:نوشتن و پاک شدن راحت ،نماندن رد ماژیک ،سطح سیقلی و صاف تخته وایت برد مغناطیسی است.
که وایت برد های غیر مغناطیسی این قابلیت را ندارند، و به آسانی تخته وایت برد مغناطیسی پاک نمی‌شوند و هم سطح کاملا سیقلی مانند مغناطیسی را ندارند.

برای اطلاعات بیشتر مقاله تخته وایت برد مغناطیسی چیست؟” را به شما پیشنهاد می کنیم.

شباهت تخته وایت برد مغناطیسی با معمولی


شباهت تخته وایت برد مغناطیسی با معمولی

بعد از اشاره به تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی به این نکته هم اشاره کنیم که این دو نوع تخته در یک مورد مشابهت دارند و آن در قاب دور تخته وایت بردها است ،که اکثرا قاب دو سانت آلومینیومی می‌باشد و در برخی موارد تولید کنندگان از قاب 3 سانت و یا بالاتر استفاده می‌کنند که در این صورت به آنها تخته وایت بردهای صادراتی می‌گویند.

همین الان می توانید برای استعلام قیمت تخته وایت برد و یا خرید انواع وایت برد و گرین برد با ما در تماس باشید.
 


5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی