سبد خرید
انواع بازی با تخته وایت برد (بهترین بازی های تخته وایت بردی) - پارس وایت برد

انواع بازی با تخته وایت برد برای افزایش خلاقیت شما! (بهترین بازی های تخته وایت بردی)

انواع بازی با تخته وایت برد (best-whiteboard-games) و نوشتن و نقاشی کشیدن همیشه یکی از فعالیت‌های مورد علاقه کودکان بوده است. به طوری که اگر آن‌ها را با بازی با تخته وایت برد آشنا نکنیم یا وسیله‌ای برای عملی کردن این علاقه در اختیارشان قرار ندهیم قطعا با هنرنمایی‌های آن‌ها روی در و دیوار و وسایل خانه و دفتر و کتاب اهل خانه روبرو می‌شویم، تصویری که شاید خیلی از اهالی خانه علاقه‌ای به دیدن آن نداشته باشند!

فهرست مطالب

بازی با تخته وایت برد، راه حل تبدیل این چالش به فرصت!

 انتخاب یک تخته وایت برد مناسب کودکان و بازی با ماژیک و تخته وایت برد می‌تواند به والدین کمک کند تا ابزار مناسب و ایمنی را در اختیار کودکان قرار دهند تا علاوه بر سرگرم شدن آن‌ها، استعدادشان نیز در این زمینه پرورش یافته و همزمان از این فعالیت لذت ببرند.

خرید و قیمت انواع تخته وایت برد - پارس وایت برد

آموزش به کودکان با بازی های تخته وایت بردی

تخته وایت برد مناسب بازی را می‌توان از جمله وسایل کمک آموزشی برای کودکان دانست که پتانسیل بالایی برای انواع بازی تخته وایت بردی و آموزش به کودکان با بازی تخته وایت بردی دارد که همین دلایل باعث تمایل خانواده‌ها به انتخاب این وسیله است که همزمان نقش وسیله آموزش و سرگرمی را ایفا می‌کند.

تاثیر نوشتن و نقاشی کشیدن روی تخته وایت برد برای بهبود رشد و خلاقیت کودکان موضوعی غیر قابل انکار است. بدیهی است که کودکان می‌توانند بارها نقاشی‌ها و نوشته‌های خود را از روی تخته وایت برد پاک کنند و ایرادات خود را اصلاح کرده و برای بهتر شدن در آن حوزه تلاش کنند.

تقویت مهارت های ذهنی با انواع بازی های تخته وایت بردی!

نکته مهم‌تر اینکه بازی با تخته وایت برد می‌تواند در جهت تقویت مهارت دست و مهارت نوشتن کودکان به آن‌ها کمک کرده و آن‌ها را برای حضور در پیش‌دبستانی آماده کند. تخته وایت برد مناسب بازی در ابعاد و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شود که انتخاب آن‌ها بسته به سن کودک و هدفی است که از خرید تخته وایت برد دارید.

انواع بهترین بازی های تخته وایت بردی - تولیدی پارس وایت برد
تقویت مهارت های ذهنی کودکان و بزرگسالان با انواع بازی های تخته وایت بردی

شما می‌توانید با کمی خلاقیت و حوصله، ساعت‌ها کودک خود را با بازی‌های مناسب سن او به وسیله تخته وایت برد سرگرم کنید و مطالب آموزشی را از طریق بازی با تخته وایت برد به او ارائه دهید.

انواع بازی تخته وایت بردی کودکان و بزرگسالان

والدین می‌توانند برای پرورش خلاقیت کودکان به کمک بازی‌ های تخته وایت بردی ایده‌های خلاقانه‌ای را در خانه عملی کنند که هم اوقات هیجان‌انگیزی برای کودکان خود بسازند و هم خودشان از وقت گذراندن با آن‌ها لذت ببرند. بازی های خانگی با تخته وایت برد علاوه بر ساختن لحظات مفرح در خانه، باعث می‌شود آن‌ها تمایل کمتری به بازی‌های رایانه‌ای و دیجیتال نشان دهند.

 بازی با تخته وایت برد انواع مختلفی دارد که قصد داریم در این بخش به تعدادی از آن‌ها اشاره کنیم:

1. مسابقه بازی با کلمات (یک بازی تخته وایت بردی جذاب!)

یکی از انواع بازی تخته وایت بردی بازی حدس کلمه است. بازی حدس کلمه به این صورت است که یک نفر کلمه‌ای را در ذهن خود در نظر می‌گیرد و به تعداد حروف تشکیل دهنده آن کلمه جای خالی بر روی تخته وایت برد می‌کشد. نفر دوم باید حروف این کلمه را حدس بزند. اگر آن حرف که حدس زده شده، در کلمه مد نظر موجود باشد، در جایگاه خودش در جای خالی قرار می‌گیرد.

بهترین بازی های تخته وایت بردی با ماژیک - پارس وایت برد
بهترین بازی های تخته وایت بردی با ماژیک

اما اگر کلمه مورد نظر فاقد آن حرف باشد در زیر جاهای خالی نوشته می‌شود. تعداد حدس اشتباه حروف هم به تعداد حروف سازنده کلمه مورد نظر است و وقتی این فرصت‌ها با حدس اشتباه تمام شد، حدس‌زننده بازنده مسابقه می‌شود و نفر اول دوباره باید کلمه جدید را برای مسابقه در نظر بگیرد. البته بدیهی است که این بازی با تخته وایت برد مناسب کودکانی است که خواندن و نوشتن را فراگرفته‌اند و توانایی انجام این بازی را دارند.

2. بازی دوز یا دایره و ضربدر (یک بازی رقابت جویانه با تخته وایت برد!)

بازی دوز یکی از معدود بازی‌هایی است که برای انجام آن هم می‌شود از قلم و کاغذ استفاده کرد و هم تخته وایت برد. این بازی در دسته بازی‌های دو نفره قرار می‌گیرد و قدمت بالایی دارد. اما هنوز هم یکی از بازی‌هایی است که طرفداران زیادی دارد و بسیار سرگرم کننده است.

نحوه بازی روی تخته وایت برد چگونه است؟

برای شروع این بازی با تخته وایت برد کافی است جدولی سه در سه روی تخته وایت برد بکشید. یک نفر شکل دایره و دیگری علامت ضرب را انتخاب کند. اینکه چه کسی شروع کننده باشد یه به صورت توافقی مشخص می‌شود یا نوبتی. بازی به این صورت است که هر کدام از دو رقیب باید تلاش کنند که هر کدام از ردیف‌های افقی یا عمودی یا اریب را با نماد انتخابی خود مثل ضربدر و دایره پر کنند. البته جاگذاری این علامت‌ها به نوبت انجام می‌گیرد. باید خاطرنشان کرد که امکان مساوی شدن در این بازی با تخته وایت برد بالا است.

یک خلاقیت در بازی دوز با تخته وایت برد مغناطیسی!

یکی از کارهای جالب و خلاقانه در بازی دوز با تخته وایت برد یا هر نوع بازی تخته وایت بردی دیگر استفاده از مهره های مغناطیسی یا مگنت های وایت بردی است که می تواند شور و شوق زیادی را در بازی برای کودکان و حتی بزرگسالان ایجاد کنید. خرید تخته وایت برد مغناطیسی و استفاده از انواع مگنت های رنگی می تواند جذابیت این بازی ها را چندین برابر کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله مگنت تخته وایت برد چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه کنید تا با انواع کاربردهای جذاب این مگنت ها آشنا شوید.

بازی های با تخته وایت برد در خانه و مدرسه - پارس وایت برد
بازی با تخته وایت برد در خانه و مدرسه

3. نقطه بازی (بازی با ماژیک و تخته وایت برد!)

یکی از ساده‌ترین بازی‌ها که می‌توان آن را به عنوان بازی با ماژیک و تخته وایت برد هم انجام داد نقطه بازی است. این بازی را به دلیل سادگی و جذابیت می‌توان با کودکان انجام داد. نقطه بازی اساسا یک بازی دو نفره است اما می‌شود با نفرات بیشتر هم آن را انجام داد که البته طبیعتا آن را چالش برانگیزتر خواهد کرد.

شروع این بازی چالش برانگیز تخته وایت بردی!

این بازی را می‌توانید به عنوان یک بازی با تخته وایت برد اینگونه انجام دهید که روی تخته وایت برد به مقدار دلخواه و به صورت منظم نقطه‌گذاری کنید. هر کدام از طرفین بازی باید یک رنگ متفاوت از ماژیک را انتخاب کند و به نوبت بین هر دو نقطه خطی بکشد و این کار را باید تا زمانی که تمام صفحه پر شود و هیچ دو نقطه‌ای بدون خط اتصال نماند ادامه دهند.

برنده این بازی دونفره یا چندنفره کیست؟!

فقط باید حواستان باشد که در صورت قرار گرفتن 3 خط کنار هم، نفر دوم می‌تواند خط چهارم را رسم کرده و مانع مالکیت نفر مقابل بر خانه رسم شده بشود. جایزه این مالکیت، کشیدن خط بعدی بدون نوبت است. بنابراین هدف اصلی این بازی این است که به صورت کاملا هوشمندانه خطوط را طوری رسم کنیم که بیشترین خانه‌های ممکن در صفحه وایت برد نصیب خودمان شده و تا حد امکان شانس خانه درست کردن رقیب‌ را کم کنیم. در نهایت کسی برنده این بازی خواهد بود که بیشترین خانه ساخته شده را از آن خود کرده باشد.

بهترین بازی های کودکانه با ماژیک و تخته وایت برد - پارس وایت برد
بهترین بازی های کودکانه با ماژیک و تخته وایت برد

و این داستان ادامه دارد!

در به روزرسانی های بعدی بازی های تخته وایت بردی بیشتری رو به شما عزیزان معرفی می کنیم.

خرید تخته وایت برد مناسب برای بازی (قیمت عمده)

همانطور که گفته شد بازی با تخته وایت برد می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای رشد و پرورش مهارت‌ها و خلاقیت کودکان باشد و آن‌ها را بازی‌های فکری علاقمند کند.

ویدئو معرفی یکی از محصولات تولیدی پارس وایت برد مناسب برای انواع بازی های تخته وایت بردی

مجموعه پارس وایت برد با تولید انواع تخته وایت بردهای کاربردی با بهترین طراحی و کیفیت توانسته اعتماد مشتریان را جذب کند و نظرات و پیشنهادات مشتریان عزیز را در تولیدات جدید خود اعمال کند. در این بخش می‌توانید چند نمونه تخته وایت برد مخصوص بازی کردن را مشاهده کنید و در صورت تمایل برای خرید تخته وایت برد از طریق همین وبسایت و یا شماره‌های درج شده سفارشتان را ثبت نمایید.

4/5 - (2 امتیاز)

2 comments

  1. […] می کنیم مقاله “انواع بازی با تخته وایت برد“ را نیز مطالعه کنید تا به تقویت حافظه کودکان با تخته […]

  2. […] خرید بازی های کاغذی کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله ” انواع بازی با تخته وایت برد “را در این زمینه مطالعه کنید تا بتوانید از آن ایده و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی