گچ تحریر پارس

شرکت پارس در راستای تولید محصولات کمک آموزشی اقدام به عرضه گچ تحریر پارس نموده است

در زمان‌های قدیم یکی از پرکاربردترین ابزار کمک آموزشی در مدارس که برای نوشتن به کار میرفت تخته سیاه و گچ تحریر بود. البته این مورد به سه دهه قبل میرسد. این گچ‌ها که در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شدند  برای آموزش دروسی که نیاز به نوشتن داشتند بکار می‌رفت.

که مهم‌ترین آن تخته سیاه و گچ تحریر بود که با ساخت تخته‌های سبک و قابل  حملی به نام تخته‌های وایت برد جایگزین شدند. استفاده از این نوع تخته ها باعث شد تا تخته های سیاه و گچ تحریر کم‌کم از بازار وسایل کمک آموزشی خارج شوند و با این تخته‌های پرکاربرد جایگزین شوند که با استقبال مردم و مراکز آموزشی روبرو شدند.

 ساختار گچ تحریر

ساختار تولید گچ تحریر به شکل استوانه یا مکعب مستطیل، است که در ضخامت‌های ۱۰ میلی متر و طول ۸۰ میلی متر ساخته می‌شوند و از سولفات کلسیم خشک شده استفاده می‌شود.

اولین نوع گچ های تحریر

اولین گچ تحریر طبیعی با تاریخ خلقت بشر شروع شد که برای نقاشی‌های داخل غار مورد استفاده قرار گرفت. و بعد از این دوره و پیشرفت روز به روز بشر برخی از هنرمندان از گچ تحریر برای طراحی استفاده می‌کردند. که بعد از طراحی و نوشتن با این گچ‌ها برای حفاظت از طرح و جلوگیری از فرو ریختن آنها را با نوعی لاک رزینی پوشش می‌دادند.

گچ تحریرهای اولیه از سنگ گچ یا همان کلسیم کربنات با ترکیب با آب، رس و رنگدانه های طبیعی مانند کربن برای رنگ‌های سیاه و زنگار برای رنگ قرمز و غیره ساخته می‌شد.

تاریخچه گچ تحریر

تاریخچه گچ تحریر و تخته سیاه به قرن نوزدهم می‌رسد، از زمانی که کلاس‌های درس بزرگ شد و آموزش درس‌هایی که نیاز به نوشتن داشت به دروس آنها اضافه شد، نیاز به تخته و گچ تحریر مورد توجه قرار گرفت. گچ‌های اولیه فقط سفید رنگ بود که علت آن تخته‌های اولیه بودند که کاملا سیاه و از ورق های سنگی سیاه ساخته شده بودند و نوشته سفید بر روی آنها مناسب بود.

با شروع قرن بیستم و پیشرفت بشر در کلیه زمینه‌ها در زمینه وسایل کمک آموزشی هم تحولاتی رخ داد از جمله آنها تولید تخته سیاه‌ها با مواد مصنوعی در رنگ‌های زرد با گچ های بنفش و آبی بود، و به مرور زمان تولید کنندگان از رنگ سبز برای ساخت این تخته‌ها استفاده کردند که چشم بیننده را اذیت نمی­‌کرد.

درست است که دیگر در عصر حاضر نه خبری از تخته سبزهایی که در مدرسه به آن‌ها تخته سیاه می‌گفتیم و نه خبری از گچ‌های رنگی و تخته پاک‌کن ابری هست اما با این همه گچ‌ تحریرهای رنگی هنوز حال و هوای خوب و هم کاربردهای زیادی دارند. امروزه هم جهت طراحی‌های هندسی از تخته ها و گچ تحریر در رنگ‌های مختلف استفاده می­‌شود.

قیمت گچ تحریر پارس

گچ تحریر پارس دربسته های 12عددی عرضه میگردد.رنگ گچ ها غالبا سفید ولی بسته های 12رنگ هم موجوداست .

هرکارتن حاوی 50 بسته 12عددی میباشد

قیمت هربسته گچ سفید مبلغ 80000ریال .گچ رنگی هربسته 90000ریال

جهت  سفارش به لیست قیمت مراجعه  پس از انتخاب بادفتر فروش تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این سایت طبق قوانین نرم افزاری متعلق به شرکت پارس وایت برد می باشد.