ورق شیشه‌ای تخته وایت برد

تخته وایت برد شیشه ای چیست؟

در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با تخته وایت برد شیشه ای (Glass Whiteboards) که نوع دیگر از تخته های وایت برد است که جایگزین تخته‌های سیاه در قدیم شده‌اند آشنا کنیم.

تخته وایت بردهای شیشه ای مغناطیسی و وایت برد های شیشه‌ای رنگی در اندازه های مختلف ،با کیفیت بالا و، طراحی های زیبا ، رنگهای زیبا و با قیمت‌های مختلف تولید می‌گردند.

این نوع تخته ها می‌توانند بهترین گزینه برای دفتر کار و مراکز آموزشی باشد بدلیل اینکه کیفیت مطلوب آنها باعث می‌شود که جای ماژیک بر روی آن باقی نماند و همچنین طول عمر مفید بالاتری دارند.

برد شیشه ای نوشتاری

این برد شیشه ای نوشتاری بسیار زیبا و شیک طراحی شده است و در رنگ های مختلف تولید می‌شود و دارای خاصیت مغناطیسی، می‌باشد که در سایزهای مختلف ساخته و عرضه می‌گردد.

تولید این محصول باعث تحولی بزرگ از نظر رنگ و زیبایی چشم نواز در این گونه از تجهیزات آموزشی به وجود آورده است. کالربردها یا وایت بردهای شیشه ای در اصل نسل جدیدی از بردها یا همان تخته‎های شیشه ای هستند که نسبت به وایت برد های معمولی بسیار شیک‌تر ، جذابتر و مقاوم‌تر هستند.

بر روی این تخته‌های وایت برد می‌توانید با ماژیک‌های وایت برد بنویسید بدون آنکه ردی بجا بماند. دقت فرمایید که بر روی رنگ مشکی کالربرد از ماژیک سفید برای نوشتن استفاده می‌شود.

جنس وایت برد شیشه ای رنگی

برای ساخت وایت برد شیشه ای بخصوص وایت برد رنگی از شیشه های سکوریت نازک و مقاوم در رنگ های زیبا و جذاب استفاده می‌شود. برای مقاوم شدن آن ورق فلزی در پشت برد قرار می‌گیرد که مقاومت آن را چند برابر می‌کند و در ادامه جای پیچ های نصب بر روی آن تعبیه می‌گردد. و دلیل اینکه این نوع تخته خاصیت مغناطیسی دارد این است که صفحه فلزی بکار رفته در پشت کالربرد دارای خاصیت مغناطیسی می‌باشد.

این نوع کالر برد ها کاربرد بالایی در منازل، مراکز آموزشی، دفاتر اداری و مکانهایی که نیاز به برد نوشتاری دارند دارد. و در اصل جزو تجهیزات آموزشی می‌باشد که طرفداران و کاربردهای بالایی در اماکن آموزشی دارد.

بردهای شیشه ای بسیار بادوام هستند آن ها از شیشه‌های حرارت دیده که همان شیشه‌های سکوریت است ساخته شده‌اند که ده برابر مقاوم‌تر از شیشه‌های عادی می‌باشند. و علاوه براین که مقاوم هستند در شرایط برابر با سایر بردها از مقاومت و طول عمر بالاتر برخوردار هستند.

وایت برد شیشه ای

چه نوع وایت برد شیشه ای مناسب تر است؟

ما در ادامه این مقاله به مشخصات بهترین وایت برد شیشه ای اشاره خواهیم کرد:

  • اصلی‌ترین و مهم‌ترین مشخصه ضخامت و کیفیت نوع شیشه بکار رفته در ساخت آن است، که باید حداقل ۶میل ضخامت داشته باشد تا پس از نصب و استفاده با کوچک‌ترین فشار یا وارد آمدن ضربه دچار شکستگی نگردد.

 

  • متریال مناسب وایت برد شیشه ای حتما باید سکوریت باشد که باعث استحکام بیشتر می‌شود و مهم‌تر این که هنگام شکستن با ضربه بسیار محکم پودر شدن خطری برای کاربر ایجاد نکند.

 

  • دقت کنید که در پشت وایت برد باید از چاپ مخصوص سفید کوره ای استفاده شده باشد تا رفلکس نور به حداقل برسد. زیرا وایت بردی که پشت آن چاپ نشده رفلکس نور بسیار بالایی دارد و کاربر را اذیت می‌کند و دچار دو بینی بسیار شدیدی می‌کند و باعث سرگیجه و دید بد می‌گردد.

 

  • در هنگام خرید دقت کنید که وایت برد سکوریت شده ترک نداشته باشد به دلیل این که با کوچکترین ترک پودر می‌شود.

 

  • اگر وایت برد شیشه ای با ابعاد بزرگ خریداری کردید بهتر است که خودتان اقدام به نصب آن نکنید و از نصاب متخصص کمک بخواهید.

 

  • از افراد متفرقه خرید نکنید سعی کنید وایت برد شرکتی و د ارای ضمانت معتبر خریداری کنید تا در صورت بروز مشکل و خرابی بتوانید برای رفع آن از کارشناسان ان شرکت کمک بگیرید.

 

  • احتیاجی نیست هر بار بعد از نوشتن بر روی این نوع تخته وایت برد حتما بلافاصله آن را پاک کنید زیرا بعد از مدت طولانی ماندن نوشته بازهم براحتی نوشته پاک می‌شود.

 

  • دقت کنید که تخته وایت برد شیبشه‌ای کنار پنجره با نور مستقیم آفتاب نصب نشود. چون رفلکس نور به مراتب بالاتر از انواع دیگر تخته ها می‌باشد، و باید در جایی مناسب به دور از نور مستقیم نصب گردد.

 

  • برای خرید ماژیک وایت برد بهتر است که ماژیک از نوع سر پهن باشد چون این نوع ماژیک ها روی وایت برد دید بهتری دارند.

 

  • این نوع وایت برد به هیچ عنوان برای مقاطع دبستان و راهنمایی مناسب نیست چون شیطنت کودکانه در این مقطع و پرتاب اشیا به سمت وایت برد می‌تواند هم باعث خسارت مالی و هم آسیب زدن به کودکان را شود.

 

  • این نوع تخته وایت برد مناسب برای جایگزینی با نصب پرده پروژکتور نیست و برای این کار بهتر است از وایت بردهای معمولی قدیمی استفاده کنید. و دقت فرمایید هیچ وایت بردی کیفیت پرده پروژکتور را ندارد.

 

  • از مگنت های سنگین و خیلی قوی بر روی صفحه وایت برد شیشه ای استفاده نکنید. چون مگنت قوی به مرور زمان سطح وایت برد را دچارخط وخش می‌کند و باعث کم شدن عمر وایت برد می‌شود و هم‌چنین باعث شکستن وایت برد نیز میگردد. تخته وایت بردهای شیشه ای بسیار بادوام هستند.

نکات نصب و راه‌اندازی تخته وایت برد شیشه ای

نصب و راه‌اندازی آسان : برای نصب تخته وایت برد شیشه ای نیاز به چندین نفر نیست درصورتی که خیی بزرگ نباشد که درآن صورت حتما باید از نصاب‌های شرکت تولید کننده کمک بخواهید. در غیر این صورت با کمک یک نفر می‌توانید آن را بر روی دیوار نصب کنید.

تمیز شدن آسان : این نوع وایت برد به آسان تمیز شدن مشهورند. یکی از دلایل پرفروشی آنها آسانی در تمیز کردن آن‌هاست. به دلیل این که سطح آن ها غیر متخلخل و بدون منفذ است به این معنی که اثر ماژیک بر روی صفحه باقی نمی‌ماند.

سازگاری با محیط زیست: نکته دیگر این است که سازگار با محیط زیست هستند. بردهای شیشه ای از صفحه های فشرده‌ای که به طور شیمیایی قالب‌گیری و شکل داده شده تولید می‌شود. آن ها 100% از شیشه حرارت دیده ساخته شده‌اند و با محیط زیست سازگار هستند.

کالر برد چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگیهای کالر بردها یا وایت برد شیشه ای به شرح زیر میباشد:

  1. کالر بردها بسیار با دوام و مقاوم هستند
  2. آنها  تخته سیاه های مدرن هستند
  3. در هر مکانی قابل نصب هستند
  4. کالر بردها بسیار جذاب هستند
  5. با نوشتن بر روی آن میتوانید اطلاعات خود را بهتر به افراد دیگر انتقال دهید
  6. امکان استفاده از اجسام و اشکال فلزی بر روی آنها

انواع تخته وایت برد شیشه ای

  • تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی
  • تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی برنامه ریزی ماهیانه
  • تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی برنامه ریزی هفتگی
  • برد شیشه ای موسیقی – دارای خطوط حامل نت موسیقی

نحوه تولید وایت برد شیشه ای

برای ساخت تخته وایت برد شیشه ای باید قدم به قدم این مراحل را انجام دهیم:

  1. قبل از هر کاری باید طرح تخته و رنگ آن را تعیین کنیم
  2. شیشه‌های کریستال ۸ میل ، ۱۰ میل و ۱۲ میل را در اندازه های مورد نیاز توسط دستگاه CNC برش دهیم
  3. بعد نوبت سکوریت کردن شیشه می‌رسد که شیشه را وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می‌کنیم .
  4. پس از اینکه به حالت سکوریت تبدیل شد از کوره خارج و عملیات سردسازی شیشه انجام می‌شود.
  5. شیشه در مکانی با دمای زیر صفر درجه سرد می‌شود، توجه کنید اگر با دمای بالای صفر درجه سرد شود شیشه به حالت نیمه سکوریت تبدیل می‌شود .
  6. مرحله بعدی از تولید فرآیند سوراخ کردن شیشه صورت می‌گیرد برای نصب برد روی دیوار سوراخ هایی برای اتصال شیشه به دیوار تعبیه می‌شود
  7. مرحله بعد شیشه رنگی خواهد شد برای انجام این کار شیشه را داخل دستگاه کرده و مخازن رنگی دستگاه با رنگ  مورد نظر پر می‌شود و شیشه رنگ می‌شود.
  8. برای جلوگیری از بریدن دست از لبه های آلومنیومی که در بازار وجود دارد استفاده می‌شود و آن را بر روی  وایت برد وصل می‌کنید.
  9. در آخر سطح شیشه را تمیز می‌کنید تا اثر انگشت، لک، چربی و غیره روی آن نمانده باشد. و با یک اسپری رنگ سفید سطح شیشه را اسپری کنید.  رنگ که کاملا خشک شد.برای جلوگیری از پاک شدن رنگ سفید و ایجاد خراش از کلر یا سیلر و یا حتی اسپری های براق کننده استفاده کنید.

تخته وایت برد شیشه ای رنگی

وایت برد شیشه ای رنگی تترافرم در 35 رنگ متنوع تولید می‌گردد. مزایای وایت برد تترافرم این موارد است:

  • قابلیت نصب آسان
  • با 4 عدد اسپیسر و یراق از جنس استیل یا الومینیوم در کمترین زمان قابل نصب است
  • انتقال آسان این وایت برد از جایی به جای دیگر و نصب آسان
  • امکان سفارش تولید در ابعاد و سایز های مختلف
  • نوع مگنتی هم تولید می‌شود که امکان نصب تخته پاکن آهنربایی بر روی آن وجود دارد

وایت برد شیشه ای یا Glass Whiteboard

از جدیدترین و به روز ترین نوع تخته وایت بردها می‌باشد که در دو نوع تولید می‌شود:

  1. وایت برد شیشه ای فریم دار
  2. طرح جدید آن بدون فریم سکوریت
  3. وایت برد شیشه ای در رنگ 25 تنوع رنگ موجود می‌باشد.

وایت برد شیشه ای Whiteboard Glass  برای تمامی مراکز آموزشی از جمله:  ادارات،مراکز آموزشی،شرکت ها خصوصی و دولتی، مدارس ،دانشگاه‌ها و حتی در منازل  کاربرد دارد. ویژگی مهم در آن تنوع رنگی بالای آن می‌باشد.

وایت برد شیشه ای با فریم MDF و بدون فریم سکوریت فوق‌العاده جذاب و زیبا می‌باشد که می‌تواند جلوه بسیاری به محیط کار و یا کلاس درس بدهد.

مهم‌ترین نکته در این نوع تخته ها این است که فانتزی و بسیار شکیل هستند پاک شدن آسان و بدون ردی از نوشته مزیت بالای این تخته می‌باشد.

تولید انواع وایت برد شیشه ای با فرم ام دی اف و روش جدید بدون فریم سکوریت که فوق‌العاده شکیل و فانتزی و مدیریتی است . در دو نوع فریم MDF و بدون فریم و سکوریت تولید می‌گردد.

نکته مهم و مثبت در این نوع تخته این است که می‌توان از ماژیک غیر وایت برد هم برای نوشتن بر روی آن استفاده کرد.
نکته دیگر فانتزی بودن این نوع تخته و پاک شدن آسان و نماند کوچکترین رد ماژیک بر روی آن است .
اما در ادامه بهتر است که به نکات منفی در این نوع تخته ها هم اشاره کنیم که مهم‌ترین آن رفلکس نور بالاتر نسبت به نوع مغناطیسی است.

تخته وایت برد شیشه ای مشکی

یکی از جدیدترین انواع تجهیرات آموزشی در مراکز آموزشی تخته وایت برد شیشه ای مشکی است که در ادامه به بررسی ویژگی‌های آن می‌پردازیم .

برای ساخت این نوع از تخته‌ها باید از شیشه‌های ۶ میل استفاده شود و این شیشه‌ها در ابعاد مورد نظر برش داده شود. و برای سکوریت شدن داخل کوره‌های مخصوص با درجه حرارت بسیار بالا قرار گیرد. و در ادامه با پمپ‌های فشاری و پیسوله رنگ‌آمیزی شود و رنگ مورد نظر به پشت شیشه سکوریت شده پاشیده شود .

وایت برد شیشه ای مشکی – مغناطیسی

یکی دیگر از انواع تخته وایت بردهای مشکی وایت بردهای شیشه ای هستند که از دارای خاصیت مغناطیسی هستند. به طوری که ماژیک و تخته پاک کن‌هایی که آهن ربا دارند بر روی وایت برد قرار می‌گیرد ، انجام فرآیند مغناطیسی کردن وایت بردهای شیشه ای بسیار زمانبر و پیچیده است که همین مورد علت مهم بالا بودن قیمت این نوع در بازار است.

وایت برد شیشه ای مشکی – پایه‌دار

تخته وایت برد شیشه ای به دو روش نصب می شوند:

  • روش اول که وایت برد بوسیله بست های مخصوص فلزی روی دیوار تعبیه می‌گیرد.
  • روش دوم که پایه‌های فلزی و یا چوبی در زیر وایت برد قرار می‌گیرد و براحتی قابل حمل از یک نقطه به نقطه‌ی دیگر می‌باشد.

وایت برد شیشه ای مشکی – طرح‌دار

با استفاده از دستگاه چاپ امکان ایجاد طرح‌های مختلفی بر روی وایت بردهای شیشه ای به صورت رنگی وجود دارد. مانند طراحی لوگوی مجموعه و مراکز آموزشی بر روی تخته و به این شکل به برندینگ شدن مجموعه مورد نظر کمک خواهد کرد .

وایت برد شیشه ای مشکی – حکاکی شده

برای تولید این مدل از وایت برد شیشه ای مشکی حکاکی شده با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مورد نظر و مختلفی روی شیشه حکاکی می‌شود. روش کار در انجام این مورد به این شکل می‌باشد که طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده می‌شود، که این طرح می‌تواند لوگوی مجموعه و مرکز آموزشی مورد نظر باشد.

وایت برد شیشه ای مشکی – مات

تخته وایت برد شیشه ای مشکی مات به این شکل است که در ابتدا باید بدانید که شیشه‌های مات به دو دسته‌ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می‌شوند. که این دو نوع شیشه شباهت‌های زیادی با هم دارند. و تفاوت مهم آنها در امکان طرح‌دار شدن شیشه‌های سندبلاست است ، که در شیشه ساتینا این امکان وجود ندارد و فقط به صورت ساده موجود است .

وایت برد شیشه ای مشکی – هوشمند

نوع دیگر وایت برد شیشه ای مشکی هوشمند است که طرح خاصی از وایت بردهای شیشه ای می‌باشند. که با استفاده از ریموت این شیشه‌ها از حالت مات به حالت شفاف و یا برعکس تبدیل می‌گردد ، این شیشه هوشمند بوسیله جریان الکتریسیته عمل می‌کند و با قطع شدن جریان برق خاصیت خود را از دست خواهد داد .

خرید تخته وایت برد شیشه ای

این محصول یکی از انواع تخته وایت برد تولیدی پارس میباشد که میتوانید از صفحه خرید تخته وایت برد شیشه ای اقدام به خرید کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *