سبد خرید
چگونه تخته پاک کن را تمیز کنیم؟بهترین روش های تمیزکردن تخته پاک کن چیست؟ (پارس وایت برد)

چگونه تخته پاک کن را تمیز کنیم؟ (بهترین روش تمیزکردن تخته پاککن)

چگونه تخته پاک کن را تمیز کنیم؟ (Clean-Dry-Erase-Erasers) بهترین روش تمیزکردن تخته پاک کن چیست؟ بعد از خرید تخته وایت برد یا خرید انواع تخته گچی باید به دنبال روش ها و راه هایی برای نگهداری بهتر آن ها باشیم. یکی از نکات مهم در این زمینه استفاده از تخته پاک کن مناسب و هم چنین نحوه نگهداری و شستشوی تخته پاک کن است. در این مقاله انواع بهترین روش های تمیزکردن تخته پاک کن را به شما ارائه میدهیم. امیدواریم که برایتان مفید باشد.

خرید و قیمت انواع تخته وایت برد - پارس وایت برد

فهرست مطالب

روش های تمیز کردن تخته پاک کن چیست؟

هنگامی که تخته پاک کن با جوهر اشباع می شوند، دیگر نمی تواند به طور موثر پاک کند. خوشبختانه، چند روش مختلف برای تمیز کردن تخته پاک کن و کمک به آن ها برای عملکرد جدید وجود دارد. شما می توانید این کار را با استفاده از وسایلی که از قبل در خانه دارید انجام دهید. روش های بسیاری برای تمیزکردن تخته پاک کن وجود دارد که در این جا این روش ها را شرح می دهیم:

  1. شستشوی تخته پاک کن با مایع ظرفشویی
  2. تمیزکردن تخته پاک کن با محلول تمیزکننده و برس
  3. شستشوی تخته پاک کن با فشار آب
  4. پاک کردن تخته پاک کن با خمیر دندان

روش اول تمیزکردن تخته پاک کن: شستشوی تخته پاک کن با مایع ظرفشویی

مرحله اول:

یک ظرف را با آب صابون پر کنید. حدود 1 قاشق غذاخوری (14.7 میلی لیتر) مایع ظرفشویی را در یک تابه کم عمق با 1 لیتر (946 میلی لیتر) آب داغ قرار دهید. توجه داشته باشید که جوهر تخته پاک کن ها ممکن است تابه را لکه دار کند.


چگونه تخته سیاه را تمیز کنیم؟ پارس وایت برد

مرحله دوم:

تخته پاک کن ها را خیس کنید. آن ها را داخل تابه آب داغ بریزید و بگذارید 20 دقیقه (یا بیشتر) خیس بخورند. سپس آنها را زیر آب جاری بشویید تا تمام جوهر پاک شود و آب شفاف شود.

بهترین روش پاک کردن تخته سیاه - پارس وایت برد

مرحله سوم:

تخته پاک کن ها را زیر نور خورشید قرار دهید. برای اینکه بتوانید از تخته پاک کن استفاده کنید باید کاملا خشک باشند. بهترین راه برای خشک کردن موثر آنها پس از شستشو این است که آنها را به مدت 1-2 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.

بهترین روش تميز كردن تخته سياه چیست؟ - پارس وایت برد

روش دوم تمیزکردن تخته پاک کن: شستشو با محلول پاک کننده و برس

مرحله اول:

اکثر ذرات چسبیده به تخته پاکن می تواند با برس کشیدن بر روی آن حذف شود. شما می توانید به آرامی با برس نرم بر روی سطح تخته پاک کن بکشید و این کار را ادامه دهید.

مرحله دوم:

در صورت پاک نشدن پاک کن می توانید مقدار کمی مواد شوینده ملایم مانند پودر رختشویی یا مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کرده و با قرار دادن تخته پاکن در محلول شوینده تهیه شده و کشیدن برس نرم بر روی آن تخته پاکن را تمیز کنید. ترجیحا با آب سرد یا کمی گرم تخته پاکن را شستشو و آبکشی کنید.

چگونه تخته پاککن را تمیز کنیم؟ پارس وایت برد

مرحله سوم:

برای آب باقیمانده در تخته پاکن آن را بر روی حوله کاغذی فشار دهید و در انتها اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود.

روش دوم تمیز کردن تخته پاک کن: شستشوی تخته پاک کن با فشار آب

مرحله اول:

یک مکان مناسب را انتخاب کنید. هنگامی که تخته پاک کن های خود را با شلنگ باغبانی تمیز می کنید، در نهایت آب جوهری را روی زمین می پاشید. بنابراین ابتدا مکانی را برای تمیز کردن خود انتخاب کنید، به طور ایده آل روی یک تکه چمن.

بهترین روش شستن تخته پاککن - پارس وایت برد

مرحله دوم:

تخته پاک کن خود را بیرون بیاورید، آنها را روی زمین بگذارید و با شلنگ خود اسپری کنید. اگر شلنگ شما چندین تنظیمات دارد، از قوی ترین آنها استفاده کنید. نیروی حاصل از فشار آب شلنگ به ترک های پاک کن نفوذ کرده و جوهر را از بین می برد. تا زمانی که آب خارج شده از تخته پاککن شفاف شود ادامه دهید.

مرحله سوم:

تخته پاک کن ها را زیر نور خورشید قرار دهید. تخته پاک کن خود را در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید و بگذارید 1 تا 2 ساعت بماند. سعی نکنید از پاک کن ها تا زمانی که کاملا خشک شده اند استفاده کنید.

روش سوم تمیزکردن تخته پاک کن: پاک کردن تخته پاک کن با خمیر دندان!

مرحله اول:

خمیر دندان را روی پاک کن های خود بمالید. یک پاک کننده ملایم و در عین حال کمی ساینده (مانند خمیر دندان) برای تمیز کردن تخته پاک کن عالی است. یک خط خمیر دندان را به پایین هر تخته پاک کن که می خواهید تمیز کنید بمالید.

روش تمیزکردن تخته پاک کن با خمیردندان - پارس وایت برد

مرحله دوم:

آنها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. با استفاده از یک دستمال مرطوب، تخته پاککن را با حرکات دایره ای تمیز کنید. سعی کنید خمیر دندان را در کل تخته پاک کن پخش کنید. توجه داشته باشید که جوهر احتمالاً پارچه شستشوی مورد استفاده شما را لکه دار می کند.

مرحله سوم:

آنها را زیر آب جاری بشویید و در آفتاب خشک کنید. هر پاک کن را زیر آب جاری گرم نگه دارید تا جوهر و خمیر دندان پاک شود و آب شفاف شود. سپس تخته پاک کن ها را به مدت 1 تا 2 ساعت بیرون در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید تا خشک شوند.

بهترین روش پاک کردن تخته پاککن - پارس وایت برد

نکات مهم در تمیزکردن تخته پاککن چیست؟

  • اگر در خشک شدن تخته پاک کن ها عجله دارید، می توانید از چندین وسیله خانگی استفاده کنید. مانند یک حوله کاغذی که با شیشه پاک کن اسپری شده، یک دستمال خشک، یا یک تی شرت یا جوراب قدیمی.
  • برای تمیزکردن تخته پاک کن می توانید از الکل روی دستمال کاغذی نیز استفاده کنید.
  • اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید (یا روز ابری است)، می توانید تخته پاک کن های خود را در نزدیکی دریچه گرما قرار دهید تا خشک شوند.
  • از مواد شیمیایی و یا آب داغ برای تمیز کردن تخته پاک کن استفاده نکنید.
  • برخی از تخته پاکن ها یکبار مصرف بوده و قابلیت شستشو ندارند. بنابراین هنگام خرید تخته پاک کن به این موضوع دقت کنید.
بهترین روش تمیز کردن تخته پاک کن با فشار آب - پارس وایت برذ

ویدئوی آموزش تمیز کردن تخته پاک کن

در به روزرسانی بعدی ویدئوی آموزش تمیز کردن تخته پاک کن در سایت قرار داده می شود.

https://www.youtube.com/watch?v=EdLblotuNag

پرسش و پاسخ در زمینه نحوه تمیز کردن تخته پاک کن

پرسش:

در مدرسه چگونه تخته پاک کن را تمیز کنیم؟

پاسخ:

می توانید با یک دستمال مرطوب یا حوله خیس این کار را امتحان کنید. اگر آن ها را ندارید، مقداری ضدعفونی کننده بگذارید و با دست خود مسواک بزنید. این روش باید جواب دهد.

نحوه خشک کرن تخته پاک کن با پارچه - پارس وایت برد

خرید انواع تخته وایت برد و تخته پاک کن از تولیدی پارس وایت برد به قیمت عمده

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی