سبد خرید
علت پاک نشدن تخته های وایت برد - پارس وایت برد

علت پاک نشدن تخته های وایت برد

خرید و قیمت انواع تخته وایت برد - پارس وایت برد

فهرست مطالب

علت پاک نشدن تخته های وایت برد

قبل از پرداختن به چرایی و علت پاک نشدن تخته های وایت برد (why-whiteboards-are-not-erased) مقدمتا به ساختار تخته های وایت برد می پردازیم تا بهتر به این علت ها پی ببریم . و در انتها هم میتوانید ویدیو آموزش را مشاهده کنید.

ویدیو آموزش در انتهای صفحه میباشد.

علت پاک نشدن تخته های وایت برد


مهم ترین اجزای تخته وایت برد

مهم ترین اجزایی که تخته های وایت برد با آن ساخته میشوند صفحه اصلی و سفید آن تخته میباشد . تخته های وایت برد بر چند نوع هستند که مهم ترین آنها تخته وایت برد معمولی،  تخته وایت برد مغناطیسی و تخته وایت برد شیشه ای است. در ابتدا لازم است صریحا اعلام شود که تخته وایت برد شیشه ای بجز موارد خاصی مثل تراشیدگی و خراشهای عمیق در سطح شیشه که به ندرت اتفاق می افتد.


تفاوت انواع تخته وایت برد در آسیب دیدگی

مبرا از هر نوع آسیب و یا جا افتادگی نوشته ها میباشد زیرا سطح شیشه مقاوم ترین وسخت ترین ماده در برابر آسیب دیدگیهاست. شما میتوانید یک وسیله تیز و برنده را یکبار محکم روی شیشه و یکبار روی بدنه ماشین و بدنه یخچال بکشید، با این توضیح که رنگ ماشین و بدنه یخچال با رنگ تخته وایت برد مشابهت های زیادی دارند یعنی هردو فلز ولی روکش رنگ دارند . وسیله تیز باعث خراش و آسیب رنگ ماشین و یخجال میگردد ولی در شیشه اثری نمیگذارد. مثال دیگر اینکه مایعی شیمیایی مثل بنزین نفت و یا شیشه شور را روی اجسام ذکر شده بمالید. چندین بار این کار را انجام دهید. متوجه خواهید شد که شیشه بدون آسیب میماند .

میتوانید این صفحه را برای بررسی طرح فروش عمده تخته وایت برد بررسی نمایید.


پس علت پاک نشدن تخته های وایت برد چیست ؟

رنگی که روی صفحات وایت برد وجود دارد عاملی بیرونی ست درحالیکه شیشه ماده ای یک پارچه و سخت میباشد. بنابر این مهمترین عامل آسیب تخته از بیرون آن است. پس باید مراقب باشیم تا مواد بیرونی که با تخته تماس دارند مضر نبوده تا مانع آسیب به تخته شود .

ابزارهایی که با تخته سر وکار دارند عبارتند از ماژیک وایت برد و دیگری تخته پاکن  و هر دو باید دارای مرغوبیت باشند .

روش تشخیص تخته وایت برد استاندارد

برای اینکه بدانیم تخته وایت بردی که خریدیم استاندارد است ابتدا با یک ماژیک مرغوب روی آن نوشته یا علامت گذاری میکنیم .بعد از چند ثانیه مکث برای خشک شدن رطوبت و خیسی ماژیک روی تخته ، با انگشت دست به آرامی روی نوشته ها میکشیم . اگر پاک شد تخته سالم بوده وتا چندین سال سالم خواهد ماند.


مهم ترین علت پاک نشدن تخته های وایت برد

مهم ترین علت پاک نشدن تخته های وایت برد چیست؟ مشکل از انجایی آغاز میشود که ماژیک وایت برد عمرش تمام میشود . دراینجا ممکن است ماژیکی که جایگزین میکنیم یا میخریم ممکن است در اثر کم اطلاعی و عدم شناخت، ماژیک نا مرغوب و بی کیفیت باشد .در این حالت خطوط پاک میشوند ولی سایه ها روی صفحه میمانند . این سایه ها روی هم انباشته وبه صورت ابر های سیاه چشم را می آزارد. بازهم مشکلی نیست چون راه چاره هنوز هست.

راه چاره برای علت پاک نشدن تخته های وایت برد

در این مواقع گاها مصرف کنندگان در اثر عدم آگاهی رو به مواد شوینده مثل شیشه شور ودیگر مواد پاک کننده که با صفحه سازگار نیست می آورند .ادامه این روند باعث میشود که لایه سطحی صفحه زبر و غیر صیقلی شود  و نوشته ها داخل زبریها میمانند . از این لحظه به بعد تخته وایت برد بلا استفاده میگردد و ضرر هنگفتی متوجه ما میشود . در ابتدا به سازنده بدبین شده ودر نهایت از خرید مجدد تخته های وایت برد اجتناب کرده ویا با نگرانی و استرس و تردید اقدام به خرید های دیگر کرد.

جلوگیری از وقوع پاک نشدن تخته های وایت برد

پس مهم ترین علت پاک نشدن تخته های وایت برد استفاده از مواد شوینده است. حتی برای پاک کردن میز تحریر پارس هم نباید از مواد شوینده استفاده کنید.


بهترین روش تمیز کردن تخته وایت برد

بهترین روش تمیز کردن تخته وایت برد چیست؟ چطور میتوان از وقوع پاک نشدن تخته های وایت برد پیش گیری کرد؟خیلی ساده میتوان تخته وایت برد را تمیز کرد. بهترین و کم هزینه ترین راه برای جلوگیری از بوجود امدن چنین مشکلاتی اینست که به محض اینکه با اولین جا افتادگی خطوط روی صفحه، نگران نباشید. چنانچه این سایه ها روی هم انباشته شدند هم نگران نباشید . فقط و فقط کافیست با یک دستمال نمدار روی این خطوط  و سایه ها بکشید .همگی پاک میشوند و تخته مجددا قابل استفاده می گردد .

به این شرط که :

هیچوقت رو به مواد شوینده نیاورده باشید .حتی شیشه شور .

پس

چگونه تخته وایت برد را تمیز کنیم ؟

به همین راحتی، فقط بایک دستمال نمدار

شرکت پارس مفتخر به تولید انواع تخته وایت برد مرغوب با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب می باشد. شما عزیزان می توانید برای مشاهده همه محصولات و لیست قیمت تخته وایت برد به این صفحه مراجعه بفرمایید.

4.3/5 - (10 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی