بررسی تاریخچه تخته وایت برد در دنیا

تاریخچه تخته وایت برد از آنجا آغاز شد که عکاس یا خبرنگاری بنام مارتین هیت ، در جنگ کره ، نگاتیو عکسهای برداشته شده را وقتی مورد استفاده قرار میداد ، روی آنها را با ماژیک نوشته و یا علامت گذاری میکرد . و چون این نوشته ها با دستمال خیس پاک میشد ، این ایده در ذهن او خطور کرد که بتواند صفحاتی را بسازد که بتواند با قابلیت پاک شوندگی بهتر ، در این حوضه و حوضه های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد . بعدها این شخص این ایده را به شخص دیگری محول کرد بنام دری مارک .

از اواخر دهه 1950 سی سال طول کشید تا این اختراع به صورت فراگیر درآمده و مورد استقبال نهادهای آموزشی قرارگیرد . به این ترتیب بهترین محصول نوشتاری در مراکز آموزشی تخته های وایت برد شدند . مهمترین عامل در پذیرش این محصول توسط نهادهای آموزشی ، مشکلات مهم و عدیده ای بود .

از تاریخچه تخته وایت برد در ایران اطلاعات دقیقی در دست نیست .

در اینجا مشکلات و عوارضی که تخته های گچ نویس به لحاظ استفاده از گچ داشتند ارایه میگردد :

مشکلات تخته های گچ نویس

ایجاد گرد و خاک آلاینده و بروز حساسیت و آلرژیهای پوستی و تنفسی ، فشار زیاد روی دستها هنگام نوشتن و پاک کردن مضافا اینکه باید هر روزه محیط باید مورد نظافت و بهداشت قرارگیرد و غیر قابل جابجایی و نقل و انتقال تخته . اینها مشکلاتی بودند که جامعه آموزشی آنروز با آن مواجه  ودست وپنجه نرم میکردند .

تخته های وایت برد ابتدا با موادی از جنس ملامین و صمغ که به مانند عایقی روی صفحات چوبی کشیده شده بود ساخته شد . بعد ها روی صفحات فلزی با مواد و تکنولوژی بهتر و بادوام تر پیاده شد .

ویژگیهای تخته های وایت برد

برخورداری از صفحه های صاف ، شفاف ، که براحتی نوشته و براحتی پاک میشود و هیچ گونه فشاری روی دستها نیست و نیازی به دستکش ندارد .

تنوع رنگها و وضوح خطوط و تصاویر ، و سرعت در نوشتار .

قابلیت جابجایی و نقل و انتقال به لحاظ سبکی وزن .

وجود سایز های متنوع فروشگاهی و خانگی و آموزشی که قابل استفاده درکلیه ی ادارات و موسسات فرهنگی میباشد .

برخورداری از اشکال متنوع و ساختار وت ناسب زیبای قاب و صفحه که خود نیز می تواند به دکوراسیون و زیبایی محیط بیفزاید .

قابل استفاده برای اجرای ویدیو پژکتور .

در گذر تاریخچه تخته وایت برد ویژگی های زیادی به آن افزوده شده تا در مکان و شرایط مختلف مورد استفاده قرار گیرد .

انواع تخته ها در سِیر تاریخچه تخته وایت برد

تخته های معمولی که دارای صفحه سفید فرمیکا میباشند که فقط قابلیت نوشتاری و پاک شوندگی دارند . این تخته ها دارای قینت ارزانتری نسبت به تخته وایت برد های دیگر دارند . این نوع تخته ها علاوه بر مصرف خانگی و فروشگاهی ، در کلیه مراکز ونهاد های آموزشی و اداری را نیز دارا میباشند .

تخته های مغناطیسی ، که به خاطر برخورداری از صفحه فلزی ، قابلیت مغناطیسی داشته و میتوان همزمان به عنوان تابلو اعلانات مورد استفاده قرار داد به اینجهت نصب اطلاعیه ها ، بخشنامه ها ، دستورالعملها و برنامه های روزانه ، هفتگی و ماهانه و نقشه ، اعداد و علایم آموزشی . این تخته ها برحسب نیاز ، مصرف و اندازه دارای انواع و اشکال مختلفی میباشند .

تخته وایت بردهای شیشه ای که مواد اصلی آن شیشه میباشد .

تخته های فانتزی که بیشتر قابلیت مصرف در جوایز مدرسه ای را دارد .

برای بررسی و سفارش انواع تخته وایت برد میتوانید به صفحه محصولات مراجعه کنید .

برای بررسی قیمت تخته وایت برد به صفحه لیست قیمت مراجعه کنید .

تخته وایت بردmagnetic white board

تخته وایت برد با پایهتخته وایت برد